Moda dla zwierząt – czyli przegląd najciekawszych i designerskich akcesoriów dla zwierząt

Każdy zwierzak jest piękny na swój sposób. Z tym trudno dyskutować. Jednak by jeszcze bardziej podkreślić naturalny urok swoich czworonogów, coraz częściej właściciele decydują się na wybieranie designerskich artykułów dla zwierząt. Moda dla zwierzaków ma się dobrze i bardzo szybko się rozwija. Na rynku pojawia się coraz więcej pięknych i równocześnie użytecznych gadżetów, dzięki którym można podkreślić wyjątkowy charakter swojego ukochanego pupila. Co cieszy się największym zainteresowaniem? Co jest najciekawsze? Co się będzie nosiło w tym sezonie?

Chusty dla psów / Chusty dla kotów

Ogromnym zainteresowaniem cieszą się chusty dla psów. Nie można się temu dziwić, bo popularne są już przynajmniej od kilkunastu lat. Kiedyś jednak nie było produktów dedykowanych dla czworonogów, więc właściciele sięgali po zwykłe apaszki lub chustki. Nie można jednak mieć wątpliwości, że dedykowana chusta dla psa jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości i zdecydowanie wygodniejsza dla pupila. Chusty te najczęściej są wyposażone w specjalnie zapięcia, dzięki którym ich zamocowanie to tylko kilka sekund.

Bandany z haftowanym imieniem pupila

Świetnym designerskim gadżetem są bandany z imieniem psa. Są to produkty personalizowane, na których wyhaftowane jest imię konkretnego czworonoga. To wyjątkowa ozdoba, która podkreśla więź psa z jego właścicielem. To także stylowy dodatek, który jest niezastąpiony gdy w jednym miejscu znajduje się wiele psów podobnych do siebie na pierwszy rzut oka. Takie haftowane bandany na pewno ułatwią rozpoznawanie zwierzaków osobom, które nie znają ich zbyt dobrze.

Designerskie smycze i obroże

Świetnym modowym gadżetem dla psów i kotów są designerskie smycze i obroże. Śmiało można powiedzieć, że są one odpowiednikiem biżuterii w świecie zwierząt. Każdy pies musi mieć przecież swoją obrożę. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by nudne i praktyczne modele zastąpić czymś dużo ładniejszym i ciekawszym. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się modele tkane lub wyszywane. Wiele modeli zostało przygotowanych z myślą o egzotycznych rasach, które mają nawiązywać do ich korzeni. Nikogo nie zaskoczą już obroże wysadzane kamieniami, koralikami lub też obwieszone dodatkowymi zawieszkami. Ciekawie prezentują się też obroże o klasycznym kroju, ale wykonane z materiałów o nowoczesnych wzorach. Komplety ozdobione gwiazdami, pizzami, liskami albo egzotycznymi zwierzątkami zdecydowanie mogą sprawić, że pies lub kot będzie się wyróżniał. Co ważne – dostępne są też obroże i smycze personalizowane, czyli z wyszytym imieniem pupila albo też z jego podobizną.

Odblaskowe ubrania dla psów

Ubrania dla psów mogą pełnić też funkcje bardzo praktyczne. Pod tym kątem szczególnie należy przyjrzeć się odblaskowej odzieży przeznaczonej dla czworonogów. Dzięki niej wieczorny lub nocny spacer może być zdecydowanie bardziej bezpieczny – dla psa i dla jego właściciela. Bardzo dobrym pomysłem jest wybranie kamizelki odblaskowej. Ma ona na tyle dużą powierzchnię, że trudno jest jej nie zauważyć. Zakrywa ona niemal całą klatkę piersiową psa, więc z pewnością sprawi, że będzie ona widoczna. Pewną alternatywą mogą być odblaskowe bandany. Są one wygodne dla czworonoga, ale mogą być mniej widoczne niż kamizelki. W końcu duża część bandany znajduje się tylko z jednej strony – na plecach lub na piersi psa. Od boku może ona być zdecydowanie mniej widoczna i może się okazać, że nie zabezpiecza czworonoga tak, jak powinna. Ciekawym pomysłem może też być dokupienie odblaskowych elementów, które można wsunąć na smycz. Dzięki nim smycz jest lepiej widoczna i może ona ostrzegać innych uczestników ruchu o tym, że na obu jej końcach ktoś się znajduje. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku maszerowania poboczem drogi.