Urlop na Mazurach? Jakie atrakcje warto odwiedzić?

Domki i apartamenty na Mazurach to świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie prywatność i spokój, chcą zakosztować nutki luksusu. Mnogość mazurskich atrakcji sprawia, że każdego roku rośnie liczba turystów. Można wypoczywać zarówno aktywnie, jak i biernie. Mazury to wspaniałe miejsce dla każdego, niezależnie od wieku i płci. Warto zatrzymać się w miejscu pośród jezior i lasów, zapewniającym wysoki standard. Wynajęcie domku na Mazurach to marzenie wielu osób, które warto spełnić tego roku. Kraina tysiąca jezior idealnie nadaje się na wakacje ze względu na mnogość i różnorodność atrakcji.

Dlaczego warto spędzić wolny czas na Mazurach?

Podczas planowania tegorocznego urlopu warto wziąć pod uwagę Mazury ze względu na niezwykłe walory przyrodnicze tego regionu. Można obcować z naturą, upajać się spokojem i błogą ciszą. Nie sposób nie zakochać się w tym malowniczym miejscu, otoczonym lasami, jeziorami. Wynajęcie domku będzie wspaniałą alternatywą dla pobytu w hotelu. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie w przypadku zakochanych par, znajomych, rodziny z dziećmi, małżeństwa z wieloletnim stażem.

Na Mazurach nie brakuje plaż i kąpielisk, turystyka rozwija się bardzo prężnie. Jest to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Można uprawiać kajakarstwo i żeglować. Nie brakuje również cennych zabytków na niemalże każdym korku. Można podziwiać wojenną architekturę, znajdzie się także coś dla militarystów.

Jakie atrakcje skrywają Mazury? Dokąd warto się wybrać?

Jeśli ktoś planuje wakacje na Mazurach, to warto odwiedzić Mikołajki. Jest to idealna opcja dla miłośników żeglowania. Można także brać kąpiele słoneczne na piaszczystej plaży, popływać. Nie brakuje również zabytków i bogatej bazy noclegowej. Ostróda i okolice do kolejne godne polecenia miejsce ze względu na rozmaite festiwale, zrewitalizowany park i wiele innych atrakcji. Nie można zapomnieć o Giżycku z dostępem do trzech jezior, kilkunastu portów. Sporą atrakcją jest most obrotowy, jedyny taki w całej Europie. Można również odwiedzić zamek krzyżacki i twierdzę Boyen.

Wiele atrakcji czeka również w stolicy Mazur, czyli w Ełku. Można traktować to miejsce jako bazę wypadową ze względu na bardzo rozbudowaną ofertę kulturalno-rozrywkową. Nie brakuje również miejsc serwujących pyszne jedzenie. Ciekawą atrakcją jest także ełcka kolej wąskotorowa. Warto odwiedzić bunkry Mamerki, które pełniły funkcję kwatery Adolfa Hitlera. Wrażenie robi również zamek w Kętrzynie, który pierwotnie był obronnym fortem. Pomimo upływu czasu nadal robi spore wrażenie. Ciekawą atrakcją jest także kanał Mazurski, znajduje się na granicy polsko-rosyjskiej. Na Mazurach znajduje się także Wilczy Szaniec, czyli kwatera dowodzenia Hitlera położona głęboko w lesie nieopodal Kętrzyna. Odminowanie tego terenu zajęło saperom Kilkanaście lat.