Podsumowanie roku 2022 w trendach aranżacji wnętrz

W roku 2022 widać wiele powielanych trendów z ubiegłego sezonu. Nadal sięga się po materiały z recyklingu, kieruje zasadami zero waste, otacza przedmiotami handmade i antykami. Wnętrza mają być funkcjonalne i przytulne. W elementach wyposażenia i kolorystyce widać wyraźnie ścisły związek z naturą. Podstawą są między innymi meble drewniane, rośliny doniczkowe, organiczne tekstylia.

Jakie dominowały trendy wnętrzarskie w 2022 roku?

Z najmodniejszych stylów wnętrzarskich wymienić można minimalizm. Dąży się do tego, aby pomieszczenia były przestronne, jasne, z ograniczoną ilością mebli. Elementy wyposażenia mają być przede wszystkim funkcjonalne, wysokiej jakości. We wnętrzach minimalistycznych dominują ciepłe kolory ziemi. Modny stał się także styl vintage, czyli stylistyka nawiązująca do minionych epok. Wspaniale sprawdzają się przez postarzane drewniane meble do sypialni, kuchni, salonu. Najbardziej pożądane są oczywiście antyki, dekoracje z patyną, rodziny pamiątki. Ponadczasowym trendem stało się zamiłowanie do natury. Charakterystyczne są między innymi drewniane stoły, organiczny tkaniny. Stawia się na ekologię i recykling. Meble i dodatki z przetworzonych materiałów stanowią hit wnętrzarski.

W 2022 roku geometryczne bryły zostały zastąpione łagodnymi kształtami. Wspaniale sprawdzają się obłości, delikatne formy. Dąży się przede wszystkim do komfortu, wyciszenia, stworzenia przytulnej atmosfery. Świetnie sprawdzają się kuliste sylwetki, łuki i koła. Nie może zabraknąć również przyjemnej w dotyku tapicerki w stonowanej kolorystyce. Zieleń na stałe zagościł w domowych wnętrzach w różnych odcieniach, jasnych i ciemnych. Ponownie modny stał się kolor fioletowy, szczególnie w pomieszczeniach urządzonych w stylu lat 80. Jako mocne akcenty rewelacyjnie odnajdują się wyraziste meble.

Widać wyraźnie zafascynowanie stylem japońskim. Oznacza to sięganie po niskie meble bez ostrych kształtów. W modnych wnętrzach nie może zabraknąć także miękkich tkanin, przyjemnych w dotyku tekstyliów. Ponownie do łask wrócił len, przykładowo w postaci narzuty, pościeli, zasłon. Dużą popularnością w roku 2022 cieszyły się kamienie naturalne. We wnętrzach wręcz pożądany stał się marmur, który wprowadza elegancję. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu glamour i minimalistycznym. Dodaje nutkę luksusu.

Ciekawe meble znajdziecie na: https://allegro.pl/kategoria/meble-522