Jak reklamować i wypromować sklep internetowy?

Trudno zaistnieć na rynku, jeśli nie zainwestuje się w reklamę. Konieczne jest skuteczne promowanie marki, oferowanych produktów lub usług. Służy to zwiększeniu rozpoznawalności, dotarciu do grupy docelowej i pozyskaniu nowych klientów. Osoby prowadzące sklep internetowy mają obecnie ogromne możliwości. Do dyspozycji jest mnóstwo narzędzi marketingowych. Warto pomyśleć o pozycjonowaniu, Gogole Ads, social mediach, influncearach. Klasyczne formy promowania również mogą być dobrym wyborem.

Skuteczna reklama sklepu internetowego, czyli jaka?

Podstawą w przypadku sklepu internetowego jest pozycjonowanie go. Uzyskanie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania Google wiąże się z wieloma korzyściami. Wpływa na poprawienie konwersji w e-sklepie. Warto powierzyć to zadanie profesjonalistom, którzy zajmą się uzyskaniem wysokiego współczynnika klikalności CTR, wysokich pozycji organicznych na dużą liczbę słów kluczowych. Pozycjonowanie nie wiąże się z wysokimi kosztami, a efekty są trwałe. Bardzo ważny dla właściciela sklepu internetowego jest content marketing, czyli dostarczenie wartościowych treści odbiorcom w celu zachęcenia grupy odbiorczej do wykonania konkretnych działań przynoszących firmie zysk. Nie można zapomnieć o sile drzemiącej w mediach społecznościowych, dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie współpracowanie z influencerami. Pozwoli to na zmotywowanie klientów do dokonania zakupu, zwiększenie zaufania i wiarygodność w ich oczach. Można też liczyć na budowanie pozytywnego wizerunku, stabilnej marki. Sposobem na wypromowanie sklepu internetowego jest reklama w Google. Kampania w sieci reklamowej pozwala rozliczać się w formie CPM. Można liczyć na duże zasięgi, mnogość form reklamy graficznej, remarketing. Warto zainteresować się także kampanią w sieci wyszukiwania i kampanią wideo.

W jaki sposób promować e-sklep?

W przypadku sklepu internetowego warto też wykorzystać klasyczne formy promowania, czyli reklamę outdoorową. Stosunkowo niedrogim sposobem dotarcia do szerokiego grona odbiorców jest reklamowanie e-sklepu w radiu. Można trafić z przekazem do potencjalnych klientów z konkretnego regionu, świetny efekt pozwoli uzyskać półminutowy spot reklamowy, wzbogacony o efekty dźwiękowe. Potrzebne będzie napisanie scenariusza i współpracowanie z lektorem. Można też reklamować się w prasie, w zależności od specyfiki prowadzonej działalności. Gazety czytają głównie osoby starsze. Warto rozważyć współpracę z prasą branżową, wykupić powierzchnię lub postawić na artykuły sponsorowane w poczytnych pismach. Reklama w telewizji jest bardzo skuteczna, ale niestety wiąże się to z wysokimi kosztami.